Úspěšné ženy podnikatelka a modelka Taťána Kuchařová a advokátka Adéla Havlová sdílely své cesty k úspěchu na Lean In Alumni

V rámci našeho rozvojového programu pro ženy Lean In pořádáme pravidelně setkání také jeho absolventek, Lean In Alumni. Během nich nejen podporujeme networking, ale také se inspirujeme rozhovory s dalšími úspěšnými ženami. Tentokrát naše pozvání na Lean In Alumni přijala podnikatelka, zakladatelka Nadace Krása pomoci a modelka Taťána Kuchařová. Druhým hostem našeho setkání byla advokátka a partnerka advokátní kanceláře Havel & Partners a členka výkonného výboru Asociace pro veřejné zakázky Adéla Havlová.

21letá Taťána zakládá Nadaci Krása pomoci 

Taťána promluvila o tom, jak vznikla Nadace Krása pomoci: „Vyrostla jsem s přístupem, že je normální postarat se o babičku, prababičku…Je to pro mě přirozená věc. Moje babička pro mě byla jako druhá matka.” Ne všichni však mají někoho, na koho se mohou ve stáří spolehnout a právě to Taťánu inspirovalo k založení nadace. Tento krok jí v jejích jednadvaceti letech mnozí vymlouvali. Tvrdili jí, že pro někoho, koho živí vzhled, se zabývat stářím nehodí. Taťána však byla o svém nápadu pevně přesvědčena. Dnes nadace pomohla k důstojnému stáří českým seniorům více než 60 miliony korun, svou práci pravidelně prezentuje na setkáních OSN a ředitelka nadace je členkou Rady vlády pro lidská práva. „Je to projekt, na který jsem obrovsky pyšná,” dodává Taťána.

Nadace Krása pomoci pomáhá již mnoho let seniorům v České republice
Zdroj fotografie: https://tatianakucharova.com/cs/

Adéla Havlová se stává první advokátkou v kanceláři Havel & Partners 

Adéla po revoluci okamžitě zaznamenala velkou změnu. Najednou bylo všude plno možností, vznikala nová pravidla podnikání, práce, ale i vztahů, života vůbec. Rozhodla se proto jít si za svými sny a stala se první advokátkou ve známé advokátní kanceláři Havel & Partners. V té době v kanceláři působilo třicet advokátů a jediná advokátka. V dnešní době už však má v kanceláři spoustu kolegyň a je za to ráda. Muži ženskou energii potřebují, jak se smíchem přiznala.

Obou inspirativních žen měla možnost se zeptat na jejich kariéru i osobní život naše členka výboru za Lean In program Tereza Koucká. 
Říkáte si ještě dnes, na tohle nejsem dost dobrá, tohle nezvládnu? 

Taťána: Zdravý adrenalin je vždycky dobrý. Posouvá mě k lepším výkonům. V Nadaci provádíme ty nejlepší výkony, když jsme pod tlakem. A když člověk cítí nejistotu, je dobré si připomenout své dosavadní úspěchy. Nezapomeňte se také neustále zlepšovat. Když jsem začínala více mluvit na veřejnosti například v OSN, vzala jsem si předtím hodiny rétoriky. Seberozvoj je nekonečný proces a je dobrý v jakémkoli věku.

Adéla: Je důležité si uvědomit, že podobné problémy řeší i ostatní a také si s nimi poradili. Že už jsme sami podobnému problému čelili a vždy ho rozlouskli. Nebo se poraďte s někým, komu důvěřujete. A mojí konečnou radou je, abyste všemu dávali své maximum. Pokud víte, že jste ze sebe opravdu vydali vše, dopadlo to nejlépe jak mohlo. Když to ani přesto nevyšlo, tak je načase se s tím smířit.

Kdo je pro vás vzorem? 

Taťána: Já čerpám inspiraci neustále, ve svých přátelích, kolegyních…Nejvíc mě inspirují ženy, které zvládají bravurně skloubit kariéru a mateřství, například Michelle Obama.

Adéla: Pro mě jsou obrovským zdrojem inspirace moji kolegové, například Robert Neruda z mé advokátní kanceláře. Mimo advokacii je pro mě velkým vzorem Zuzana Čaputová pro svou schopnost formulovat mnohdy i obtížná témata s elegancí a pro schopnost ustát veškerý tlak, který je na ni vyvíjen.

Jak všechny své role v životě zvládáte? 

Taťána: Záleží na tom, jak moc svou prací žijete. Pro mě je práce koníček, kreativně se v ní realizuji. Ale vždy si udělám čas na svou rodinu. Na druhou stranu zatím nemám děti, tak to zase bude moje rutina jiná. Jsem na sebe zvědavá. *smích*

Za tvrdou práci se vždy odměním. Hezkým zážitkem nebo dobrým jídlem. Nepracuji večer, i když ty tendence otevírat e-mail v jedenáct hodin stále mám. Snažím se tomu vyvarovat, pravidelně si dávám také online detox.

Adéla: V životě se mi vše hezky doplňuje. Před spaním sahám ze zájmu po čtení, které se týká mé práce, manžel mi také s pracovními otázkami mnohdy pomáhá svou odlišnou, ale přínosnou perspektivou. Spoustu věcí navíc outsourcuju. Děti často hlídá babička a dědeček, rodina pomáhá s vařením, máme uklízečku.

Co si můžeme z dnešního rozhovoru vzít? 

Taťána: Pojďme šířit naše světlo skrze další lidi dál. Podporujte se, držte spolu.

Adéla: Je to všechno v nás. Každá to dá. To, co každá řešíme, řeší každá. Naše možnosti, schopnosti jsou velmi široké. Byla by strašná škoda je nevyužít.

 

Chcete se také stát součástí Lean In komunity žen, které si jdou za svými kariérními i osobními sny? Přihlaste se do dalšího ročníku programu Lean In na našem webu

Oznámení o souborech cookie ve WordPressu od Real Cookie Banneru