Lean In: 7 tipů pro manažerky od Moniky Laušmanové

Lean In program je jedním z dlouhodobých projektů Business Leaders Forum. Jeho cílem je podpořit ženy, které se chtějí ve své kariéře dále rozvíjet a růst. Ty, které se nebojí kývnout i na pracovní příležitosti, které pro ně mohou být výzvou. Potažmo tak podporuje větší diverzitu na těch nejvyšších manažerských postech českého byznysu (rovné příležitosti jsou i jedním z evropských cílů udržitelnosti).

Jak program funguje?

Ženy se pravidelně setkávají při facilitovaných diskuzích, zároveň využívají videa a materiály Stanford univerzity k rozvoji v oblastech důležitých pro jejich úspěch a sebedůvěru (Negotiation, Leadership, Strengths, Communication a další). Každý Lean In kruh je uzavřená skupina dam napříč byznysem, podporuje tedy rozvoj dovedností, sdílení zkušeností a networking v bezpečném prostředí. Po absolvování programu se ženy stávají součástí Lean In Alumni Network. Sítě, pro kterou pořádáme zajímavé akce a setkání.

7 tipů pro manažerky od Moniky Laušmanové

Každý rok navštěvuje program Lean In zajímavý host z řad významných žen českého byznysu. V loňském roce jsme takto přivítali Moniku Laušmanovou, členku představenstva Stavební spořitelny České spořitelny. Monika je uznávanou expertkou na oblast bankovní regulace a řízení rizik. Má více než 20 let praxe z různých manažerských pozic v bankovnictví. Mimo jiné je také podporovatelkou myšlenky diverzity v pracovních týmech a zastánkyní rovných příležitostí. Jaká doporučení pro ženy, které chtějí uspět ve své kariéře, Monika představila?

  1. Najděte si to, co je vaše parketa, co skutečně toužíte dělat. A neustále se v tom vzdělávejte.
  2. Všichni top manažeři jsou jenom lidé. Pomáhá uvědomovat si jejich „drobné lidskosti” při každodenní spolupráci.
  3. Usmívejte se, usmívejte se, usmívejte se. Úsměv je zbraň ženy. Navozuje pozitivní atmosféru. Navíc drží napětí ve svalech obličeje a pomáhá vám tak i dobře vypadat.
  4. Mluvte důrazným hlasem. Když si budete něco brblat potichu pro sebe, nebude to fungovat.
  5. Dobře se připravte. Ať už jde o argumenty do diskuze nebo o prezentaci na schůzi, příprava vám dodá sebevědomí. Nemusíte pak řešit, co budete říkat, ale naopak se můžete zaměřit na to, jak to řeknete.
  6. Nelitujte peněz a kupte si služby, které vám pomohou (např. úklid, chůva).
  7. Zůstaňte nad věcí. Netrapte se přemýšlením o tom, co se nepovedlo – je to součást života. Nenechte se strhnout k přesvědčení, že něco v práci je výsostně důležité, když nejde o život.

Monika s dámami z Lean In sdílela jak svůj pracovní, tak osobní příběh. Dozvěděly se například i její dvě priority, které mají v kalendáři vždy přednost: dětské besídky a kadeřník. V rámci diskuze vyjádřila také přesvědčení, že práce a děti se skloubit dají. Monika Laušmanová se zdá být živým příkladem toho, že je to opravdu možné.

I letos představíme účastnicím programu inspirativní osobnost. Kdo jí bude, si zatím necháme pro sebe. Můžete sledovat profily našich sociálních sítí, nebo se přihlásit k odběru newsletteru, kde sdílíme novinky o projektech a akcích Business Leaders Forum.

Zaujal vás program Lean In?

Lean In je otevřený pro všechny ženy, které mezi sebou chtějí vybudovat partnerství a vzájemně si pomáhat k úspěchu v kariéře i osobním životě.  Můžete si vybrat ze tří úrovní programu: Lean In, Lean In Middle a Lean In Senior. Účastnit se tak může každá žena: od expertky v oboru, přes manažerku až po členku představenstva. Letos zahajujeme program opět na podzim. Kontaktujte nás na info@blf.cz, rádi vám program představíme a zodpovíme vaše dotazy. Staňte se jednou z předních českých manažerek v síti Lean In Alumni.

Oznámení o souborech cookie ve WordPressu od Real Cookie Banneru