Je ESG v krizi? Jaká budoucnost čeká firemní udržitelnost se dozvíte na konferenci ESG Leadership 2023

Praha, 18. 8. 2023. Business Leaders Forum (BLF), nejstarší národní platforma pro odpovědné a udržitelné firemní lídry, pořádá 14. září 2023 v kongresovém centru České národní banky konferenci ESG Leadership. Na konferenci experti z veřejného i soukromého sektoru odpoví na otázku, jak vypadá budoucnost udržitelnosti, budou sdílet cenné zkušenosti se zaváděním ESG do strategie firmy a debatovat o aktuálních trendech firemní udržitelnosti. Na konferenci budou vyhlášeny nominace do prvního ročníku ceny Czech Sustainability Leader Award. Agentura IPSOS při této příležitosti také představí nové výsledky průzkumu Úspěšný lídr a ESG

Již šestý ročník konference ESG Leadership ve svém inspirativním programu představí jak firemní lídry, tak také experty na udržitelnost. Potkat se budete moci např. s  Alessandrem Pasquale, majitelem a výkonným prezidentem Mattoni 1873 a prezidentem NMWE (Natural Mineral Waters Europe), Maxfieldem Weissem, výkonným ředitelem neziskové organizace zaměřující se na měření environmentálního dopadu měst a firem CDP Europe, Janem Růžičkou, členem výkonného výboru BLF a ředitelem pro vnější vztahy PPF Group, Ladislavem Miko, poradcem prezidenta Petra Pavla pro oblast udržitelnosti a s mnoha dalšími.

Budoucnost udržitelnosti 

Jednou z důležitých otázek k zodpovězení na konferenci ESG Leadership je budoucnost udržitelnosti. V rozhovoru Je ESG v krizi? mezi Janem Růžičkou a Sandrou Feltham, prezidentkou BLF a ředitelkou organizace Flagship, se oba experti pokusí najít společné řešení pro obtížné situace firem, které se snaží maximalizovat svůj zisk, zároveň minimalizovat dopady na životní prostředí i komunity. Na budoucí trendy udržitelnosti se zaměří i následující panel Future Trends, který moderuje prof. Vladimír Kočí z VŠCHT a vystoupí na něm Marek Lang, člen správní rady JRD a místopředseda představenstva Svazu moderní energetiky, Martin Hausenblas, člen dozorčí rady Malfini, spoluzakladatel Liftago, Pavlína Louženská, trend forecaster, zakladatelka Trendspotterky.com a #Holky z marketingu, a Štěpán Kopřiva, CTO a spoluzakladatel Blindspot Solutions. Společně se zamyslí nad možnými scénáři budoucnosti ESG.

Poučení z krizí 

V panelu Lessons Learned se dozvíme, co společnosti v jejich udržitelné cestě nejvíce poučilo a jak reagují na krize a změny, které nás v posledních letech potkaly. V debatě vystoupí Katarína Navrátilová, CEO Tesca, již zmiňovaný Ladislav Miko, Erika Vorlová, Chief Services Officer a členka správní rady v GasNet a Věra Babišová, zakladatelka společnosti A-Giga. Moderovat ji bude Jaroslav Kramer, ředitel Cover Story a creative head za projekt [ta] Udržitelnost.

Navazující panel Best Practices představí v krátkých prezentacích nejzajímavější ESG projekty. Firemní zástupci Martin Růžička, ředitel pro dekarbonizaci v Orlen Unipetrol, Monika Kissová, CSR Specialist Tchibo a Kateřina Bohuslavová, Chief Sustainability Officer a ředitelka útvaru ESG Skupiny ČEZ, budou s účastníky konference sdílet, jak uchopit aktuální výzvy z oblasti udržitelnosti.

Novinky: výsledky průzkumu Úspěšný lídr a ESG, kulaté stoly Mastermind a Czech Sustainability Leader Award

Na konferenci se jako každý rok představí výsledky průzkumu Úspěšný lídr a ESG, který odpovídá na otázky, jak si Češi a Češky představují úspěšného a férového lídra nebo zda je pro ně důležité, že je jejich firma udržitelná. Novinkou je také cena Czech Sustainability Leader Award, kterou představí ředitelka BLF Michaela Stachová společně s prezidentkou BLF Sandrou Feltham. Jejím cílem je ocenit firemní lídry, kteří jsou v oblasti udržitelnosti inspirací pro ostatní. Další novinkou konference je také koncept Mastermind kulatých stolů. Cílem kulatých stolů je podpořit spolupráci mezi firemními experty a podívat se na nejpalčivější výzvy do hloubky.

„Konference je výjimečná tím, že je velmi interaktivní. Účastníci se budou moci ptát na otázky, které je zajímají, firemních lídrů v rámci dopoledních panelových debat, a v odpolední části spolu budou všichni účastníci debatovat v rámci Mastermind kulatých stolů, sdílet dobrou praxi a hledat společná řešení,” říká Michaela Stachová, ředitelka BLF.

Registrace na konferenci je v plném proudu. Účast  je bezplatná. Konference je určena firemním zástupcům, akademikům a zástupcům veřejného sektoru. Dopolední část konference je tlumočená do/z angličtiny. Generálním partnerem konference je společnost Homecredit, hlavními partnery jsou společnosti Tchibo a Orlen Unipetrol.
Více informací o programu najdete na webu konference: https://esgleaders.cz/

 

Kontakt pro média:

Monika Sekal

Koordinátorka online komunikace

sekal@blf.cz

 

O Business Leaders Foru

Business Leaders Forum (BLF) je nejstarší česká platforma odpovědného podnikání a udržitelného rozvoje. BLF podporuje firmy na jejich cestě k udržitelnosti od roku 1992, kdy byla založena mezinárodní organizací The Prince of Wales International Business Leaders Forum. Je také součástí mezinárodní organizace CSR Europe. Sleduje globální ESG trendy a inspiruje firmy na českém trhu.

Více informací najdete na webových stránkách www.blf.cz

Jednou z pravidelných aktivit Business Leaders Fora je každoroční konference ESG Leadership. Je to jediná konference u nás, která propojuje témata Leadership a ESG. Mezi hosty jsou lídři společností s úzkým vztahem k odpovědnosti a udržitelnosti.

Konference se koná každoročně na podzim pod záštitou Ministerstva zahraničních věcí ČR, Ústavu udržitelnosti VŠCHT a také Hospodářské komory ČR.

Více informací najdete na webových stránkách www.esgleaders.cz.

Oznámení o souborech cookie ve WordPressu od Real Cookie Banneru