Jak to bude s mesiášem? BLF je partnerem divadelního projektu. Přijďte dnes večer!

Business Leaders Forum je partnerem mezinárodního divadelního projektu nazvaného „Můj bratr mesiáš“. Projekt koordinuje pražské Divadlo Kámen a norská skupina Haugen Produksjoner působící v arktickém městě Tromsø.

Co všechno může bratr mesiáše? Co může milenka mesiáše, jeho partnerka, jeho punkerka? Co může mesiáš? Co když někomu skočí za krk štěstí? Kde se dobře žije v roce 2168? Tyto a podobné otázky si můžeme položit v inscenaci „Můj bratr mesiáš“ inspirované nedávno vydaným stejnojmenným románem spisovatele Martina Vopěnky.

Dlouhodobým programem Divadla Kámen je inscenování her volně inspirovaných nejsoučasnější českou literaturou.
V poslední době uvedlo například inscenace vycházející z textů Jáchyma Topola, Jiřího Hájíčka nebo Jana Tománka.

Spojující linkou celého projektu je otázka: „Jak je to dnes s mesiášem?“ – Jak ho poznáme, jak nám žití s ním může pomoci žít plný život? Jak (ne)můžeme pomoci my jemu? Můžeme vůbec nějakého mesiáše očekávat?

Děj představení se odehrává na pozadí budoucí ekologické katastrofy v prostředí českých emigrantů, kteří v Řecku vytvořili komunitu hledající nový způsob života.

Do divadla jsou začleněna několikaminutová intermezza prováděná jednorázovými hosty – hosty pro každý jednotlivý večer. Jsou jimi buď různí teoretici (psychologové, sociologové, teoretici umění, …) nebo umělci (tanečníci, hudebníci, literáti, …), kteří mají co říci k různým aspektům existence a působení případného nového mesiáše nebo k aspektům environmentální (ne)udržitelnosti.

Po představeních jsou na programu debaty – jak o proběhlém divadle, tak o širších otázkách, které s ním souvisí.

BLF je partnerem celého projektu mimo jiné proto, že se jeho zaměření tematicky protíná a překrývá s motivy inscenace. A jeho zástupci se postupně zúčastní některých představení jak v roli hostů provádějících intermezza,
tak v roli účastníků debat.

První debata s účastí BLF je naplánována na úterý 17.10. Proběhne po představení, které začíná v 19:30.

Další informace o celém divadelním projektu i jednotlivých akcích najdete na https://divadlokamen.cz/mesias,
o partnerech projektu na https://divadlokamen.cz/mesias_partneri.

Oznámení o souborech cookie ve WordPressu od Real Cookie Banneru