Hledáme vítěze Czech Sustainability Leader Award

Praha, 31.3.2024. Business Leaders Forum, nejstarší česká platforma odpovědného podnikání, vyhlásila 1. ročník ocenění Czech Sustainability Leader Award. Ocenění je určeno jednotlivcům, nikoli firmám, kteří jsou ve svém úsilí posouvat udržitelnost v soukromém sektoru vzorem pro ostatní. Nominovat takového lídra mohla veřejnost a finalisty vybrala porota. Veřejnost má teď možnost vybrat prvního vítěze.

 

Business Leaders Forum (BLF) sdružuje zodpovědné firemní lídry už více než 30 let. Odpovědnost a důraz na udržitelnost jejich podnikání je od vzniku BLF jednou z nejdůležitějších věcí, které sleduje.

Kdo je odpovědný firemní lídr?

Odpovědný a udržitelný firemní lídr by měl být zaměřený na dlouhodobý úspěch firmy, který je v souladu s potřebami a očekáváními všech zúčastněných stran – zaměstnanců, zákazníků, akcionářů, komunity a životního prostředí. Zároveň by měl být schopen propojit udržitelnost s obchodními cíli a zvyšováním profitability firmy.

„Vážíme si těch, kteří spojují akce v oblasti klimatu a obchodní hodnoty, protože věříme, že pokrok pro planetu přijde právě díky zapojení a vedení soukromého sektoru. Nechceme vytvářet nové firemní žebříčky a ratingy, víme, že celý rámec hodnocení udržitelných aktivit se teprve vyvíjí. Věříme ale v pozitivní motivaci. Podle nás zkrátka má smysl ocenit takové firemní lídry, osobnosti, které mohou být příkladem pro ostatní. Vyjádřit jim tím naší podporu a ukázat, že jejich práce má smysl,“ vysvětluje Michaela Stachová, ředitelka BLF.

Jak se můžete zapojit?

Aby byl výběr osobnosti co nejférovější, do celého procesu je zapojená veřejnost. Kdokoli mohl nominovat svého kolegu nebo šéfa. Z nominovaných pak porota vybrala 6 finalistů a z nich můžete právě vy vybrat vítěze. Hlasování i medailonky vítězů najdete na stránce https://esgleaders.cz/esg-oceneni/. Hlasovat můžete do 15. května.

V porotě, která vybírala finalisty, zasedli: Sandra Feltham, prezidentka BLF, prof. Vladimír Kočí, VŠCHT, Jaroslav Kramer, projekt Ta Udržitelnost and Radka Marková jako zástupce partnera ocenění, společnosti Orlen Unipetrol.

Vítěz Czech Sustainability Leader Award 2024 bude vyhlášen na sedmém ročníku ESG Leadership konference 16. září 2024. Vstupenku na konferenci si můžete koupit na webu www.esgleaders.cz.

 

Oznámení o souborech cookie ve WordPressu od Real Cookie Banneru