Danuše Nerudová a Lenka Žlebková navštívily setkání absolventek programu Lean In

Praha, 6. 6. 2024. Business Leaders Forum pořádá každoroční setkání absolventek Lean In programu (Lean In Alumni). Tentokrát se konalo v historických prostorách rezidence velvyslance USA ve vile Otto Petschka. Na setkání nechyběly ani významní hosté. Všechny přivítala Elizabeth Hanny, Political and Economic Counselor Velvyslanectví USA v České republice, a hlavními hostkami byly Lenka Žlebková, Generální ředitelka Kongresového centra Praha, a Danuše Nerudová, česká politička, ekonomka a vysokoškolská pedagožka.

 

Jak setkání Lean In Alumni 2024 probíhalo?

První hostkou programu byla Lenka Žlebková, Generální ředitelka Kongresového centra Praha, která v rozhovoru s Terezou Kouckou s účastnicemi setkání sdílela svůj životní příběh, své vzory, motivaci, i cestu k odvaze a odhodlání podstatných pro kariérní úspěch a také pro nastavení work-life balance.

Podělila se také o to, jak Kongresové centrum pod jejím vedením zvládlo lock-down při pandemii koronaviru nebo jak během 24 hodin přizpůsobily prostory uprchlíkům z Ukrajiny.

Jedním z opakujících se poznatků setkání bylo, že ženy se často bojí a nejdou po příležitostech, které se jim naskytnou. Účastnicím setkání Lenka poradila, aby k překážkám přistupovaly s nadhledem, aby vědomě vystupovaly ze své komfortní zóny, a aby to dělaly se sebeláskou a se sebevědomím.

Na akci se potkaly absolventky programu Lean In od jeho počátku, tedy od roku 2012. Bylo dost prostoru pro vzájemné sdílení novinek a networking.

Na konci networkingu se k setkání připojila Danuše Nerudová, česká politička, ekonomka a vysokoškolská pedagožka. Gratulujeme jí ke zvolení do Evropského parlamentu a vážíme si toho, že se k nám připojila den před volbami. Danuše sdílela své odhodlání měnit status-quo. Zdůraznila důležitost kreativního týmu s otevřenou myslí a vnímání potenciálu za hranice stereotypu. Zodpověděla otázky přítomných dam, mimo jiné o své motivaci ke vstupu do politiky.

Další otázkou bylo, jak se obrnit vůči kritice, Danuše odpověděla, že velmi zásadní je pro ni rodina. Pohovořila o podpoře svého manžela a dodala, že člověk musí také věřit sám sobě a tomu, že cesta, na kterou se vydal, je správná, zároveň ale nemít klapky na očích. Zmínila důležitost rozlišování manipulativní kritiky od kritiky konstruktivní – manipulativní kritiku filtrovat pryč a z té konstruktivní se poučit. „Klíčové je věřit sama sobě a svým instinktům,“ dodala.

Setkání Lean In Alumni 2024 se účastnilo téměř 70 absolventek a podporovatelek Lean In programu. Celkem již programem prošlo přes 300 žen.

Děkujeme Velvyslanectví USA v České republice za možnost pořádání letošního absolventského setkání v jejich prostorách. A děkujeme také agentuře Green Cat za krásné jmenovky z rostoucího papíru.

Co je Lean In program?

Business Leaders Forum (BLF) nabízí již řadu let rozvojový program Lean In Middle pro ženy na pozicích ve středním managementu a Lean In Senior pro ženy na pozicích ve vrcholovém managementu a pro členky představenstev.

Program je založen na metodice Lean In ze Stanfordské univerzity a má za cíl vzájemnou podporu k úspěchu v kariéře i osobním životě. V rámci facilitovaných diskuzí v uzavřené skupině do 10 žen z různých firem a odvětví se pod vedením zkušené lektorky zaměřuje na individuální rozvojové cíle každé účastnice. Po absolvování programu se ženy stávají součástí Lean In Alumni Network. V rámci Alumni Network se absolventky setkávají na dalších inspirativních a networkingových akcích.

Ambasadorkou programu Lean In je Renata Mrázová, přední česká manažerka, pravidelně zařazovaná magazínem Forbes na vysoké příčky v žebříčku nejvlivnějších žen Česka. Mezi hosty Lean In programu byly Katarína Navrátilová (Tesco), Jitka Pajurková (ex-McDonalds, Direkt pojišťovna), Hana de Goeij (CME), Eva Poláchová (Kooperativa), Adéla Havlová (Havel & Partners), Ayesha Patricie Rekhi (velvyslankyně Kanady) a mnoho dalších vlivných žen.

Pro více informací o Lean In programu navštivte: https://blf.cz/lean-in-program-2/, nebo pište na leanin@blf.cz

Fotokredit: Gabriela Goffová

Kontakt pro média:

Michaela Stachová

605 808 801
stachova@blf.cz

společná fotografie účastnic Lean In Alumni setkání 6.6.2024

 

Oznámení o souborech cookie ve WordPressu od Real Cookie Banneru